Sesja komunijna w Brzegu – Maja

Przepiękne wydarzenie! Emocje, przygotowania! Komunia Święta to zaraz po Chrzcie najważniejsze wydarzenie religijne w życiu dziecka i jego najbliższych. Fotografie są piękną pamiątką z tego dnia.

Pojawiają się często pytania o różne opcje zdjęć z tego wydarzenia czyli zdjęcia reportażowe, zdjęcia rodzinne w dniu Komunii oraz plener komunijny.

W dniu Komunii ważne są zdjęcia z bliskimi, którzy towarzyszą dziecku w tym pięknym dniu – zarówno dla dziecka jak i gości. Tych okazji do wykonania profesjonalnych zdjęć z rodziną wcale nie ma tak wiele więc warto z nich korzystać przy okazji tak ważnych wydarzeń i móc wrócić do nich po latach. Bardzo miłym gestem jest też podziękowanie gościom za obecność w tym ważnym dniu poprzez obdarowanie ich zdjęciami w formie odbitek czy mini albumów, które mam również w ofercie. Zdjęcia mogą mieć charakter pamiątkowych ujęć z rodziną (w otoczeniu restauracji lub wewnątrz) ale także reportażowy czyli np. podczas przyjęcia.

Sesja plenerowa dziecka może odbyć się zarówno w dniu Komunii jak i w każdy inny dzień podczas białego tygodnia lub nawet po nim.

Jeżeli wybieracie opcję w dniu Komunii Świętej to zdjęcia można wykonać w pobliżu restauracji (jeżeli w okolicy są ciekawe miejsca). Najpierw można wykonać rodzinne zdjęcia a potem indywidualne dziecka. To piękna pamiątka z tego dnia.


Inną opcją jest wykonanie zdjęć rodzinnych w dniu Komunii a plenerowych dziecka w inny dzień. Zaletami tej opcji są jest to, że emocje u dziecka (i rodziców, którzy zajmują się całą organizacją ;)) na pewno już trochę opadną i prawdopodobnie będziecie bardziej wypoczęci. Poza tym to idealna opcja dla modeli, którzy potrzebują trochę więcej czasu na oswojenie się z obiektywem ;). Zdjęcia plenerowe zajmują też więcej czasu więc warto rozważyć umówienie się podczas białego tygodnia lub po nim (można już wtedy ubrudzić sukienkę czy garnitur ;)).

Pamiętajcie, najważniejsze są Wasze dobre humory i spokój. To są piękne wydarzenia i emocje, do których dzięki fotografiom będziecie mogli powracać w każdej chwili.

Z Mają i jej mamą spotkałyśmy się dzień po Komunii więc już na spokojnie i bez pośpiechu powstała pamiątką tego ważnego wydarzenia w postaci zdjęć. Komunijna sesja plenerowa odbyła się w parku w Brzegu oraz w bardziej sielskim otoczeniu okolicznych zbóż :). I choć przed spotkaniem było pochmurno to dla nas o złotej godzinie wyszło słońce!