Regulamin sesji

Regulamin sesji

Miło Cię widzieć.

Poniżej znajdziesz przydatne informacje dotyczące sesji i naszej współpracy. Cieszę się, że podobają Ci się zdjęcia, które wykonuję i akceptujesz mój autorski styl obróbki oraz kadry.

 1. Rezerwując sesję zdjęciową potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem (stanowi on jednocześnie naszą umowę)
 2. Zdjęcia, które ode mnie otrzymasz będą zgodne ze stylem jaki prezentuję w swoim portfolio (pod tym kątem dobieram też miejsca np. na sesje plenerowe). Nie mam natomiast wpływu na jakość oświetlenia w pomieszczeniu (dotyczy to głównie kolorowych świateł czy pomieszczeń bez okien), warunki pogodowe (np. kiedy jest ciemno ze względu na porę dnia lub jest bardzo duże zachmurzenie) oraz zaangażowanie modeli ;).
 3. Wszystkie zdjęcia zostają poddane profesjonalnej obróbce natomiast retusz zdjęć dotyczy drobnych niedoskonałości skóry (jak np. pojedyncze wypryski, drobne skaleczenia, pojedyncze siniaki itp.). Nie dotyczy to odmładzania, odchudzania, zmiany sylwetki, prasowania ubrań, usuwania elementów czy postaci ze zdjęcia itp.;).
 4. Termin sesji jest rezerwowany po wpłacie zadatku w wysokości 100 zł
 5. Pozostała kwota uiszczana jest w dniu sesji
 6. Link do galerii internetowej, z której wybierasz ulubione zdjęcia wysyłam w ciągu 14 dni od dnia sesji (w przypadku ślubów do 30 dni). Proszę o wybór zdjęć w ciągu 10 dni od ich otrzymania. Wysyłam pliki w formacie jpg. Nie wysyłam plików w formacie RAW ani zdjęć, które nie są poddane obróbce.
 7. Kiedy otrzymam informację, które zdjęcia są Twoimi ulubionymi zamawiam odbitki oraz inne materiały w ilości jak w pakiecie lub większej. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zdjęć (20zł/szt.) oraz zamówienia większej ilości odbitek czy albumów.
 8. Odbitki zamawiam drogą internetową w laboratorium przeznaczonym dla fotografów (co gwarantuje najwyższą jakość) i dostarczam je Tobie zwykle do 14 dni od dnia, w którym je u mnie zamówisz. Produkcja albumów trwa zwykle dłużej.
 9. Utwórz kopie zapasowe (najlepiej dwie) zdjęć, które ode mnie otrzymasz, tak, żeby ich nie stracić. Posiadam kopie zapasowe Twoich zdjęć jednak ze względu na dużą ilość nowych trzymam je 3 miesiące od dnia przekazania ich Tobie.
 10. Prawa autorskie do zdjęć, zgodnie z polskim prawem, są moje więc nie wyrażam zgody na ich modyfikowanie, zmianę wyglądu poprzez inne kadrowanie, nakładanie filtrów itp.
 11. Zdjęcia, które Ci przekazuję możesz wykorzystywać w celach niekomercyjnych czyli bez ograniczeń kopiować, drukować, przesyłać rodzinie, znajomym itp. Możesz również publikować w internecie – z oznaczeniem mnie jako autora.
 12. Sesje plenerowe to bliski kontakt z naturą więc zabezpiecz się przed owadami, roślinami itp. Zadbaj, żeby drobne rzeczy jak klucze, telefon itp. się nie zgubiły. Uszkodzenia skóry, ugryzienia przez owady czy zagubione przedmioty nie są odpowiedzialnością fotografa ;). Na sesjach zachowujemy zdrowy rozsądek i jesteśmy odpowiedzialni 🙂
 13. W przypadku miejsc, w których potrzebny jest bilet wstępu czy inna opłata (jak np. wynajem apartamentu) – leży ona po stronie klienta.

Jeżeli pojawią się pytania to zapraszam do kontaktu.

Cieszę się na nasze spotkanie. Do zobaczenia na sesji!

Fotograf Oława - Dagmara Pajkert

Umów się na sesję

Chętnie odpowiem na pytania o Twoją sesję fotograficzną, umówię dla Ciebie dogodny termin zdjęć lub przygotuję voucher prezentowy. Zatrzymajmy razem te emocje!

Dagmara – Twój fotograf rodzinny.

tel. 607 40 38 39