Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Miło Cię widzieć.

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Jeżeli nie ma tu odpowiedzi na Twoje – zapraszam do kontaktu.

Jak wygląda sesja, jak mam się do niej przygotować?

Przed spotkaniem zawsze rozmawiamy o tym jak wygląda sesja i jak się do niej przygotować. Podsyłam Wam materiały i wskazówki dotyczące ubioru itp. W razie pytań zawsze Wam pomogę. Tutaj np. znajdziesz informacje jak przygotować się i jak wygląda sesja noworodkowa: https://dagmarapajkert.pl/blog/domowa-sesja-noworodkowa-lifestyle-jak-sie-przygotowac-i-jak-wyglada/

Kto wybiera miejsce na plener?

Wyszukiwanie odpowiednich miejsc na plenery to część mojej pracy. Czasem naprawdę potrafi być ciekawie podczas poszukiwań ;). Lubię miejsca ustronne bo zależy mi na Waszym komforcie. Dobieram też miejsca pod kątem odpowiedniego światła, kadrów itp. W wielu widzę potencjał, którego na pierwszy rzut oka ktoś może nie zauważyć ;). Jeżeli jest jednak jakieś miejsce szczególne dla Was to chętnie je poznam.

las łąka drzewa

Po jakim czasie dostanę gotowe zdjęcia?

Czas, w którym oddaje gotowe zdjęcia to do 14 dni od dnia sesji. W tym czasie dokonuję ich selekcji oraz obróbki. Otrzymujesz link do wirtualnej galerii, z której wybierasz swoje ulubione zdjęcia.

albumy i odbitki

Jak długo trwa sesja?

Sesja to nie sprint i nie maraton ;). To fajne spotkanie i Wasz czas.

Ważny jest dla mnie Wasz komfort więc na początku jest chwila by się poznać i porozmawiać.

Jeżeli to sesja domowa to chętnie obejrzę pomieszczenia, żeby zobaczyć gdzie znajdę np. najbardziej korzystne światło czy ciekawe kadry.

Zwykle nasze spotkanie trwa 1-2h i zależne jest od rodzaju sesji. Wiem kiedy mam już na tyle materiału by powiedzieć „mamy to!” ;)

Moje mieszkanie nie nadaje się do sesji

Kiedy umawiamy się na sesję to nie fotografuję mieszkania tylko Ciebie, Was. Wasz dom czy mieszkanie nie muszą być idealne, jak z katalogu. To Wasze miejsce i jest wystarczająco dobre bo najważniejsze są w nim Wasze emocje. Jeżeli bardzo Wam coś przeszkadza to nie muszę tego fotografować. Można wykonać ciaśniejsze kadry. Pamiętaj jednak, że zdjęcia z domu będziesz kiedyś oglądać ze wzruszeniem. Ty i Twoja rodzina, dzieci, wnuki.

para w jasnym pokoju kobieta w ciąży

Co jeśli nie potrafię pozować?

To dobrze :). Na sesjach rodzinnych wykonamy pewnie kilka „ustawianych” zdjęć takich do ramki – pomogę Wam się ustawić. Przede wszystkim zależy mi jednak mi na tym, żeby pokazać Was podczas zabawy, przytulania, wspólnego spędzania czasu itp. Takie zdjęcia są najcenniejsze.

W przypadku sesji kobiecych podpowiem Ci jak się ustawić, żeby podkreślić Twoje atuty. Atmosfera jest luźna, rozmawiamy, śmiejemy się więc po chwili skrępowanie mija :)

Moje dziecko nie da się sfotografować

Jestem mamą więc wiem jak to czasem bywa z dziećmi – zwłaszcza kilkuletnimi. Są szybsze niż światło ;) mają też czasem swoje gorsze momenty czy dni – jak każdy. Damy sobie radę! Najważniejszy jest spokój i wsparcie rodziców. Nie strofuj dziecka, nie każ mu się ustawiać to ma być miłe wspomnienie dla wszystkich. Na pewno spokój i dobry humor spowodują, że smutki odejdą w dal.

mama i syn sesja Oława

Co jak będzie brzydka pogoda?

Zdjęć nie wykonuję jedynie w deszczu i silnym wietrze. Każda inna pogoda jest dobra :). Wbrew pozorom słoneczny dzień nie musi być idealną porą na zdjęcia zwłaszcza w środku dnia i bez opcji schowania się przed słońcem. Tworzą się brzydkie cienie na twarzy a na dodatek słońce nas razi i się marszczymy. Dla mnie pochmurna pogoda czy niższe temperatury jesienią czy zimą nie są żadną przeszkodą.

O której godzinie sesja w domu lub plenerze?

W przypadku plenerów moją ulubioną godziną jest ta złota :). Czas przed zachodem słońca. Słońce jest wtedy nisko i daje piękne, złote światło – warunkiem jest oczywiście brak chmur. W zależności od pory roku złota godzina jest o innej porze. Latem spotykamy się zwykle o godzinie 17-18 i później.

Sesje domowe zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym realizuję do południa ze względu na światło. Wiosną i latem możemy się spotkać nieco później – zależy to też od tego, o której jest w Waszym domu najwięcej światła.

rodzinna sesja noworodkowa

Jaka jest cena sesji?

Opis, przykładowe zdjęcia i cennik znajdziesz w zakładce Usługi fotograficzne oraz Cennik.

Czy masz studio?

Zdjęcia wykonuję w plenerze i w Waszych domach. Lubię naturalność, swobodę, emocje.

Jeżeli jednak chcesz mieć wykonane zdjęcia w studio to zapraszam do kontaktu – mam sprawdzone miejsca gdzie można wykonać takie sesje.

Co mówią moje klientki i klienci?

"(...) profesjonalizm i przyjazna atmosfera!"

Pełen profesjonalizm a jednocześnie miła, przyjazna atmosfera w czasie sesji . Bardzo miło wspominamy zarówno sesje domową ( ciążową ) , jak i plenerową i okolicznościową( I Komunia Święta) z Panią Dagmarą. Pozdrawiam!

Agata, Oława

"Ogrom ciepła i zaangażowania"

Miałam okazję uczestniczyć w sesjach zdjęciowych u różnych fotografów i z czystym sumieniem polecam Dagmarę. Czuć ogrom ciepła i zaangażowania. Dystans znika, a sesja przebiega w miłej, przyjemnej atmosferze. Zachwyciła mnie naturalność fotografii. Nie wyobrażam sobie współpracy z kimś innym.

Monika, Oława

"Super efekty i atmosfera!"

Sesje z Dagmarą Pajkert to czyste złoto!? Podczas mojej pierwszej, profesjonalnej sesji czułam się bardziej komfortowo, niż kiedy podczas wyjazdów ktoś znajomy robi zdjęcia. Efekty są super, atmosfera i zaangażowanie na 5!

Ola, Oława

Fotograf Wrocław, Opole, Oława, Brzeg - Dagmara Pajkert. Zdjęcia ślubne, komunijne, na chrzest, noworodkowe, ciążąwe, rodzinne.

Zapytaj o sesję

Chętnie odpowiem na Twoje pytania o sesję fotograficzną, umówimy dogodny termin zdjęć lub przygotuję voucher prezentowy. Zatrzymajmy razem te emocje!